Все повече българи това лято ще предпочетат почивка в чужбина вместо по родното Черноморие. Основната причина е, че в много съседни държави туристите получават по-добро качество на по-достъпни цени. Нощувките често излизат по-евтино, обслужването е на по-високо ниво, а условията в хотелите и ресторантите създават усещане за истински комфорт и спокойствие.

Друг сериозен фактор е храната. Все повече хора обръщат внимание на качеството на продуктите и търсят места, където се предлага истинска кухня без евтини заместители и продукти с палмово масло. В държави като Гърция и Турция туристите често споделят, че храната е по-вкусна, по-прясна и приготвена с по-качествени съставки, което превръща почивката в по-приятно изживяване.

Въпреки тази тенденция, всички очакваме новото правителство да предприеме реални мерки за подобряване на туристическия сектор в България. Необходими са по-добри условия за българските туристи, контрол върху качеството на услугите и храната, както и политика, която да направи родните курорти по-конкурентни. България има прекрасна природа и огромен потенциал, но хората искат срещу парите си да получават качество, спокойствие и отношение.